نصب ایزوگام نما و عایق کاری

شرکت ما طیف گسترده ای از خدمات و مواد مدرن را برای، مرمت و تقویت سازه ارائه می دهد. از جمله این خدمات می توان به نصب ایزوگام نما نام برد. کافی است از قسمت تماس با ما و یا هدر سایت با ما تماس بگیرید تا کارشناسان اطلاعات فنی ارزشمندی را در مورد مشخصات و نحوه استفاده و اجرا آن در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهند.

مراحل نصب ایزوگام نما با ایران فرود

مراحل نصب ایزوگام نما توسط شرکت ایران فرود دارای مراحل زیر است.

تمیزی سطح نمای ساختمان

قبل از نصب ایزوگام باید قبل از هر کاری سطح کار عاری از هر گونه کثیفی باشد، چرا که ایزوگام به سطح مد نظر کاملا جذب شود. از دلایل اصلی که ایزوگام نصب میکنیم این است که از ورود رطوبت جلوگیری کنیم پس باید حتما این نکته را رعایت کنیم که سطح کار کاملا تمیز باشد تا هیچ گونه آبی نتواند به سطح نفوذ کند.

پر کردن شکاف های نما با بتونه و سیمان

 بعد از اطمینان از تمیزی سطح باید به سراغ پر کردن ترک ها، درزها و شکاف ها برویم، زیرا هر گونه خللی سبب بی ارزش شدن ایزوگام کاری میشود. برای پر کردن درز و شکاف بسته به شرایط نما میتوان از بتونه و سیمان استفاده کرد.

گرما دادن به نمای ساختمان

حتما تا بحال دیده اید که قبل از ایزوگام با یک شعله بسیار قوی سطح نما را حرارت میدهند، این کار را برای این انجام میدهیم تا هر گونه رطوبت و یا مولکول آبی که در سطح دیوار وجود دارد از بین ببریم. این امر برای نصب ایزوگام حیاتی است.

ابزار نگهدارنده راپل کار

حفظ ایمنی هنگام کار اولین و مهمترین فاکتوری است که باید به آن دقت کنیم. جهت حفظ ایمنی باید از تجهیزات با کیفیت استفاده نمود و در هنگام نصب حتما باید یک نفر از بالای ساختمان برای کمک به راپل کار با ابزار مخصوص ایزوگام را برای راپل کار نگه دارد. اگر چه حتی راپل کار حرفه ای باشد اگر ابزار کارآمد نداشته باشد کیفیت کار دچار مشکل میشود.

استفاده از ایزوگام های طرح دار

بعضی از ساختمونها نمایی به سمت خیابان دارند و برای حفظ زیبایی ما پیشنهاد میکنیم که از ایزوگام های طرح دار استفاده کنند تا به نمای ساختمان جلوه ای ویژه دهند. ایزوگام طرحدار لایه پوشش براقی دارد که طرح های متفاوتی دارد. ایزوگام آجر نما یکی از ایزوگام های طرحدار است که زیبایی خاصی به نمای ساختمان میبخشد.

کاربردهای ایزوگام

یکی از بهترین عایق های رطوبتی ایزوگام است که به علت ویژگی هایی از قبیل مقاومت بالا در برابر رطوبت برای موارد زیر کاربرد دارد:

 • ایزوگام ایرانیت
 • ایزوگام پی ریزی ساختمان
 • ایزوگام کانال های آبیاری و فاضلاب
 • ایزوگام سرویس های بهداشتی
 • ایزوگام سردخانه ها
 • ایزوگام سدها
 • ایزوگام پشت بام ها
 • ایزوگام پل های هوایی
 • ایزوگام باند فرودگاه
 • ایزوگام پارکینگ های طبقاتی
 • ایزوگام مرغداری ها
 • ایزوگام مخازن آب
 • ایزوگام استخرها
 • ایزوگام های صنعتی
 • و ...

نصب ایزوگام بر روی سقف

نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست

یکی از بهترین راه کارها برای جلوگیری از رطوبت و نم به دیوارهلای داخلی نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست است. عایق کاری دیوار داخلی و یا نمای خارجی ساختمان میتواند تاثیر به سزای در سالم و تمیز ماندن آن داشته باشد. تابش نور خورشید و یا سرما و برف هرکدام در گذر زمان میتوانند آسیب های جدی به دیوار و نمای ساختمان وارد کنند.

حتی میتوان با نصب ایزوگام روی دیوار آجری از هدر رفت انرژِی جلوگیری نمود به نحوه ای که با وجود ایزوگام روی آجر تابش نور خورشید منعکس شده ودیگر تاثیری بر دمای ساختمان نخواهد داشت. نصب ایزوگام در ارتفاع نیاز به ابزار و راپل کاران متخصص دارد تا بدون نیاز به داربست و نصب ایزوگام با طناب ایزوگام نمای ساختمان و یا دیوارها را انجام دهند.

نحوه نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست

طریقه نصب ایزوگام روی دیوار بدون داربست به گونه ای است که ابتدا باید در انتخاب بهترین ایزوگام برای دیوار با کارشناسان به نتیجه برسید و پس از آن رول های ایزوگام را باید به پشت بام منتقل کرد که این انتقال به وسیله کلایمر و یا از داخل ساختمان میتواند صورت پذیرد. پس از آن حدود نیم متر از رول ایزوگام بر روی پشت بام میماند و بقیه رول ها در راستای دیوار به سمت پایین کشیده شده تا سطح دیوار را پر کنند.

پس از آن به وسیله شعله پخش کن به ایزوگام ها حرارت لازم داده شده تا به سطح دیوار بچسبد.نصب ایزوگام در ارتفاع پر خطر است و توصیه میشود توسط متخصصان خدمات ساختمانی انجام شود. شما نیز میتوانید برای اطلاع از قیمت نصب ایزوگام روی دیواربا کارشناسان ایران فرود تماس حاصل نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نصب توری، مقاله نصب توری صنعتی و مرغی را بخوانید.

قیمت ایزوگام

عوامل بسیاری بر روی قیمت ایزوگام تاثیر گذارند که مهمترین فاکتور آن استاندار بودن آن است. در ادامه به بررسی فاکتورهای تعیین کننده قیمت ایزوگام خواهیم پرداخت :

قیمت با نصب و بدون نصب : همیشه از نصاب ایزوگام بخواهید تا قیمت نصب را به صورت جداگانه به شما اطلاع دهد زیرا که با دانستن بر این که هزینه نصب ایزوگام چقدر است ؟ میتوانید انتخاب های بهتری داشته باشید.

 • طرحی پوششی ایزوگام :

با گسترش ایزوگام کاری نما و عایق کاری، انواع محتلفی از طرح های پوششی تولید و به بازار عرضه شدند. ازجمله طرح های ایزوگام میتوان به طرح های کاشی کاری، چمنی و آجری اشاره نمود.

 • پوششی بیرونی ایزوگام :

حتما تا بحال ایزوگام هایی با پوشش آلومیینیومی را در پشت بام ها مشاهده کرده اید. باید به شما بگوییم که قیمت ایزوگام با پوشش آلومینیومی بسیار بیشتر از سایر ایزوگام هاست. زیرا که مقاوم تر بوده و به همین سبب بر روی مکان هایی که بیشتر در اثر آسیب های خارجی قرار دارند نصب میشوند. قیمت ایزوگام معمولی به سبب نصب بر کف آشپزخانه و سرویس بهداشتی یا حمام پایین تر از ایزوگام با پوشش آلومینیومی است.

 • تعداد لایه :

ایزوگام ها با لایه های تک لایه و دولایه به بازار وارد میشوند. به علت استفاده مواد اولیه مرغوب و استاندارد تر در ایزوگام های دو لایه ، قیمت ایزوگام دولایه بیشتر است. شما نیز میتوانید برای اطلاع از قیمت ایزوگام مرغوب و قیمت ایزوگام در سال 1400 با کارشناسان ما در بخش تماس با ما تماس بگیرید.

نصب ایزوگام نما و سقف | چگونه ایزوگام نصب کنیم