دریل کاری سنگ نما

دریل کاری سنگ نما مانند سطوح دیگر نیست و اگر این کار به درستی انجام نشود، ممکن است سنگ آسیب ببیند. علاوه بر این، سنگ طبیعی بعد از صاف شدن همانند سنگ‌های صیقل داده شده می‌تواند لغزنده باشد، بنابراین با در نظر گرفتن این عوامل، نحوه دریل کاری سنگ نما می‌تواند بسیار مهم باشد.

نحوه دریل کاری سنگ نما

سنگ ماده‌‌ای معمولی است و بافت فوق العاده‌‌ای دارد که در اکثر فضاها شگفت انگیز به نظر می‌رسد. بنابراین اگر می‌خواهید دیوارهای سنگی را تزئین کنید، مطمئن شوید که می‌دانید چه کاری انجام می‌دهید. استفاده از مته چکشی را در هنگام دریل کاری سنگ نما فراموش کنید، زیرا موجب ایجاد حرکت رفت و برگشت ارتعاشی می‌شود. حرفه‌‌ای‌ها به جای آن از مته‌های چرخشی با تکه الماسی مناسب استفاده می‌کنند.

در واقع می‌توان گفت، کلید دریل کاری سنگ به روش صحیح، استفاده از مته مناسب است. اگر قطعه الماس ندارید، یک تکه بتنی هم می‌تواند خوب باشد. وقتی که سنگ سطح لغزنده دارد، باید آن را زبرتر کنید. در غیر این صورت، ممکن است نتیجه فقط سقوط باشد. قبل از شروع کار حتما از نوار چسب استفاده کنید.

دریل کاری سنگ نما به چه صورت است

نکات مهم دریل کاری سنگ نما

  • پیچ مصرفی باید از روکش گالوانیزه سفید و ضد زنگ ساخته شود که به پانل پیچ معروف است. هیچ گاه برای این کار از پیچ دو طرفه استفاده نکنید. پیچ مورد استفاده باید چهار طرفه باشد که تا انتها بسته شوند و به سنگ اجازه تنفس ندهند. این پیچ‌ها باید ۶ سانتی متر طول داشته باشند و بیشتر از این اندازه هم به دلیل اینکه موجب آسیب دیدن سنگ می‌شود، مناسب نیست.
  • مته مورد استفاده برای سوراخ کاری نما مته ۷*۱۱ است که طول آن ۱۱ و قطر آن ۷ است. مته طول ۱۱ عمق حفاری ۶ سانتی متر را فراهم می‌کند مته با طول بیشتر باعث خطای انسانی می‌شود. مته مورد استفاده برای سوراخ شدن سنگ نباید از نوع چینی باشد تا ترک مویی در سنگ ایجاد نکند.
  • بعد از انجام پیچ و رولپلاک نما با استفاده از بتونه که خاصیت ضد آب نیز دارد، حتما روی پیچ‌ها را بپوشانید. این کار از نفوذ آب باران و رطوبت به پشت سنگ جلوگیری می‌کند و در اثر یخ زدگی ترک نمی‌خورد و سقوط نمی‌کند.
  • رولپلاکی که برای استحکام نما استفاده می‌شود از نوع رولپلاک توکار است که معمولاً روی آن دندانه دارد و به صورت دو یا چهار لایه ساخته می‌شود.

شرکت خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان / ایران فرود با هدف ارائه اطلاعات بهسازی به مصرف کنندگان تاسیس شد. بخش پروژه‌های ما را بررسی کنید. آیا موضوع بهبود نمای ساختمان فکر شما را مشغول کرده است؟ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم و دانش و تجربه خود را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر درخواست یا سوالی دارید می‌توانید اینجا مطرح کنید. مایلیم از شما بشنویم.

دریل کاری سنگ نما به صورت می باشد