جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان

جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان

جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان

گاهی اوقات ممکن است به دلایل خاصی سنگ‌های نما ریزش داشته باشند و خسارات زیادی را نیز به بار آورند. برای جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان روش‌های متفاوتی وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن از ایجاد خسارات احتمالی مالی و جانی جلوگیری کنید.

چگونه سنگ نمای ساختمان را تعمیر کنیم

چگونه از ریزش سنگ نمای ساختمان جلوگیری کنیم؟

یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان استفاده از پیج و رولپلاک برای مهار کردن سنگ است. در این روش برای محکم کردن سنگ نما از پیج و رولپلاک و طناب کمک گرفته می‌شود. به عبارت کلی‌تر در این روش برای آنکه بتوان از ریزش سنگ نمای ساختمان جلوگیری کرد ابتدا جای کنده شده از سنگ را با چسب مخصوص سنگ چسبانده و سپس با کمک دریل مرکز سنگ کنده شده را سوراخ و بعد از آن با پیچ و رولپلاک آن را به دیوار اصلی متصل می‌کنند.

کارایی این روش به قدری بالا است که سبب شده تا از آن برای ساختمان‌ها با بافت قدیمی نیز استفاده کرد. زیرا بعد از استفاده از این روش سنگ نما همچنان قابلیت خود را دارد.

یکی دیگر از روش‌های جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان استفاده از ملات ساختمانی است. به این روش اتصال‌تر می‌گویند که در سال‌های اخیر آنچنان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. در این روش با درست کردن و ریختن مایه‌تر که همان ملات است در پشت سنگ جدا شده آن را محکم می‌کنند. این روش به دلیل ناکارآمدی کاملا منسوخ شده است.

چگونه با توجه قانون ریزش سنگ نمای ساختمان از ریختن سنگ نما جلوگیری کنیم؟

سعی کنید قبل از آنکه به سراغ نما کاری بروید با روش‌هایی که می‌تواند شما را از افتادن یا ریزش سنگ نما جلوگیری کند آشنا شوید. معمولا اولین مرحله استفاده از بهترین ملات‌های ساختمانی است. همانطور که می‌دانید ساختمان‌ها به دلیل قرار گرفتن در معرض آب و هوا‌ی مختلف در طول زمان یا مقابله با بلا‌های طبیعی مانند سیل و زلزله ممکن است استحکام خود را از دست داده و در اثر فرسایش سنگ‌های نمای آنها ریزش کند.

اما اگر در ابتدای کار از سنگ‌های با کیفیت استفاده کنید دیگر این مشکل به وجود نخواهد آمد.

 دومین مرحله استفاده از پیچ و رولپلاک است. در واقع شما با این روش سنگ‌های خود را محکم‌تر به ساختمان متصل خواهید کرد و طول زمان خشک شدن ملات پشت سنگ را نیز تسریع می‌بخشد. سعی کنید از چسب سنگ نما نیز برای اتصال بهتر سنگ‌ها استفاده کنید.

جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان

آخرین مطالب
شرکت ایران فرود

ضمانت ۴ ساله برای تمامی خدمات غیر از خدمات نور پردازی توسط شرکت ایران فرود همچنین تمامی کارکنان داری بیمه نامه مسئولیت و دارای مدرک بین الملی ایرتا سطح ۳ می باشند، این شرکت با سال ها تجربه در خدمات باعث شده همواره کیفیت، سرعت و مهمتر از همه جلب رضایت مشتریان را هدف خود قرار داده، انجام خدمات با تجهیزات بروز با بالاترین ایمنی...