سند بلاست نما و دیوار آجری

سند بلاست نما و دیوار آجری

سندبلاست نما چیست؟

مجموعه ای از اقدامات برای شستشوی نمای ساختمان با هر متریالی، سنگ، آجر و .... از آلودگی است. این روش با استفاده از تجهیزات خاصی به نام سندبلاست انجام می‌شود و کمک می‌کند دیوارهای نما به ظاهر اولیه خود باز گردند و روند تخریب نما به میزان قابل توجهی کند ‌شود. علیرغم اثر مکانیکی نسبتاً قدرتمند جت ساینده بر روی نما، سنگ و آجر نما خرد نمی‌شود و زیبایی خود را از دست نمی‌دهد.

سند بلاست و یا دیوار آجری چیست؟

موارد مصرف سندبلاست

سندبلاست دیوار آجری یکی از موثرترین روشها برای بازگرداندن وضعیت مطلوب آجر نمای ساختمان به شمار می‌رود و در موارد زیر انجام می‌شود:

  • تصفیه دیوار تازه از بقایای سیمان این روش با استفاده از شن و ماسه متوسط ​​انجام می‌شود.
  • حذف شاخه‌ها و خزه‌های باقی مانده از بارش.
  • در هنگام باران، زنگ‌زدگی به همراه شره‌های آب از دیوارها شروع به ریزش می‌کند و رگه‌های قرمزی باقی می‌ماند. رگه‌های زنگ‌زده روی نمای روشن بسیار زننده است و هیچ چیز جز یک سندبلستر نمی‌تواند این رگه‌ها را پاک کند.
  • حذف کپک که علاوه بر تاثیر منفی بر نمای ساختمان باعث تخریب مصالح نیز می‌شود. سندبلاست نما به شما این امکان را می دهد منافذ قارچ را در عمق آجر از بین ببرید و دیوارها را برای همیشه از شر لکه خلاص کنید.

سندبلاست نما و دیوار آجری

این نوع نظافت کاملاً همه کاره بوده و برای هر نوع نمایی مناسب است. آجرهای صاف، بافت دار، سخت سوخته و بدون لعاب قابل پردازش هستند. این امر دامنه کاربرد تجهیزات سندبلاست را تا حد زیادی گسترش می دهد و به شما امکان می دهد از انواع آجرها و همچنین سازههای چوبی و بتنی مراقبت کنید.

در سندبلاست نما، هوای فشرده با ماسه مخلوط می‌شود، تحت فشار بالا با کمک کمپرسور به تفنگ وارد شده و روی سطح پاشیده می‌شود. در نتیجه آجرکاری از خاک پاک شده و ظاهری مرتب و آراسته پیدا می‌کند. علاوه بر این، ضربه مخلوط هوا ساینده به طور موثر قارچ‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برد و جلوی فعالیت مخرب آنها در طول زمان گرفته می‌شود.

نماشویی با سندبلاست

نماشویی با سندبلاست به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و انتخاب مناسب با در نظر گرفتن ماهیت آلودگی و هدف نهایی رویداد انجام می‌شود. انواع روش‌های سندبلاست نما عبارتند از:

  • متداول‌ترین روش این است که شن و ماسه مخلوط با هوای فشرده بر روی دیوار تحت فشار بالا پرتاب می‌شود و اثری مانند کاغذ سنباده ایجاد می‌کند.
  • روش دیگر مرطوب نامیده می‌شود و برای سطوح آلوده حاوی لکه‌های قدیمی و بقایای خشک شده ملات استفاده می‌شود. ماهیت این روش شامل مخلوط کردن ماده ساینده با آب و سپس پاشیدن ترکیب حاصل روی آجرکاری است.
  •  روش دیگر نماشویی با سندبلاست، نماشویی سطوح با کمک یخ است، در این روش امکان حذف آلودگی از مکان‌های صعب العبور وجود دارد. در این حالت، ماسه با ذرات کوچک یخ طبیعی یا مصنوعی جایگزین می‌شود و تحت فشار زیاد آنها را روی دیوار پاک می‌کند.
  • روش چهارم یک پردازش حرارتی یا آتشین است که شامل پاشش همزمان ماسه و مواد قابل احتراق است. استفاده از تمیز کردن آتشین به نابودی کامل عوامل بیولوژیکی مانند خزه‌ها، کپک‌ها، قارچ‌ها و عوامل بیماری‌زا کمک می‌کند.

نتیجه‌گیری

چنانچه سال‌ها است نمای ساختمان خود را نشسته‌اید و ظاهر زشتی پیدا کرده، بهترین انتخاب روش سندبلاست است، تا در کنار داشتن ظاهر زیبا در نمای ساختمان، عمر آن را نیز افزایش دهید.

شستشوی نمای ساختمان در تهران و کرج

آخرین مطالب
شرکت ایران فرود

ضمانت ۴ ساله برای تمامی خدمات غیر از خدمات نور پردازی توسط شرکت ایران فرود همچنین تمامی کارکنان داری بیمه نامه مسئولیت و دارای مدرک بین الملی ایرتا سطح ۳ می باشند، این شرکت با سال ها تجربه در خدمات باعث شده همواره کیفیت، سرعت و مهمتر از همه جلب رضایت مشتریان را هدف خود قرار داده، انجام خدمات با تجهیزات بروز با بالاترین ایمنی...