انواع پیچ و رولپلاک و کاربرد آن ها

انواع پیچ و رولپلاک و کاربرد آن ها

رولپلاک نوعی بست فلزی است که در یک پایه پیچ میخورد و باعث اتصال هر چیزی به پایه میشود. این اتصال دهنده ها خود بخشی جدایی ناپذیر در کارهای ساختمانی و تعمیراتی هستند که انواع مختلف و کابردهای متفاوت دارند.

تاریخچه پیچ و رولپلاک

با توجه به کابرد پیچ و رولپلاک تا قبل از آن از چوپیکی چوبی استفاده می شد. در انگلستان در موزه بریتانیا وسایل الکتریکی بود که باید به دیوار نصب میشدند جوزف رالینگز که از مهندسان و پیمان کاران موزه بود برای رفع این مشکل رولپلاک را به وجود آورد.

انواع پیچ و رولپلاک

پیچ رولپلاک ها ابزاری کوچ با کارآیی های بزرگ هستند، که انواع مختلفی از آنان در جهان تولید و به بازار ارائه میشود. برای نصب نمای سنگی ساختمان انواع مختلفی از پیچ و رولپلاک موجود است.

 

انواع مختلف پیچ و رولپلاک شرکت ایران فرود

پیچ و رولپلاک تنظیم گیره

این قطعه برای نصب کارتریج های بوش طراحی شده است. ویژگی اصلی این قطعات امکان تنظیم موقعیت عناصر نسبت به پایه ای است که نصب بر روی آن انجام می شود.

پیچ و رولپلاک مخصوص برای گچ

این قطعات به طور ویژه برای نصب روی تخته گچ طراحی و تولید میشوند. اگر نیاز دارید چیزی را در بتن متخلخل نصب کنید، این قطعه بهترین رولپلاک است.

پیچ و رولپلاک جهت تعمیر نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک چتر

چترها انواع خاصی از رولپلاک هستند که کاربرد آنها نیز ویژه است. آنها فقط برای نصب مواد عایق حرارتی از مواد معدنی همانند پشم یا پلی استرین طراحی و تولید شده اند. جنس آن از فلز و لاستیک است. نوع دیگری از چتر وجود دارد که ویژه لولا و دیوارهای خشک است. با استفاده از این پیچ و رولپلاک میتوان سنگین ترین لوسترها را از سقف کاذب آویزان نمود.

پیچ و رولپلاک نایلونی

پیچ و رولپلاک نایلونی از جنس پلاستیک بوده و برای تمامی سطوح مورد استفاده قرار میگیرند. به دلیل رده های خاص از برش قطر 0.02 تا 0.16 از این برش استفاده میشود.

انواع مختلف پیچ و رولپلاک و کاربرد آن شرکت ایران فرود

پیچ و رولپلاک یوغ

اگر به شکل این پیچ و رولپلاک نگاه کنید همانند یک حلقه کوچک پلاستیکی خواهد بود. کاربرد پیچ و رولپلاک یوغی برای نصب سیم کشی و برق است. استفاده از این مینی پین ها بسیار ساده بوده و کار با آن را راحت میکند. ابتدا باید در پایه سوراخی با قطر مد نظر ایجاد شود سپس یوغ را در درون آن قرار دهید.

پیچ و رولپلاک پروانه ای

پیچ و رولپلاک پروانه ای شکل برای چفت و بست کردن وسایل های سنگین و مهم طراحی شده اند. این پیچ و رولپلاک میتواند بارهای زیادی را تحمل کند. جنس این اتصالات از آلیاژ فلز است.

انواع مختلف پیچ و رولپلاک برای نصب نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک قاب

این قطعات از فلز ساخته شده اند. از این پیچ و رولپلاک برای نصب پنجره و درب ها استفاده میشود.

پیچ رولپلاک پلی پروپیلین

این ها ساده ترین رولپلاک ها می باشند. آنها به خوبی برای چفت و بست شدن ساخته شده اند. از این پیچ رولپلاک هنگام کار با دیوار سنگی، بتنی و آجری استفاده میشود. در روند سفت کردن پیچ نیز در اطراف فلز محکم شده و اتصال را تقویت میکند.

قیمت انواع پیچ و رولپلاک 

قیمت انواع پیچ و رولپلاک متفاوت از یکدیگر است و قیمت ثابت و مشخصی ندارد و به صورت روزانه با توجه به نوسانات متقاوت است. شما میتوانید با تماس با کارشناسان ایران فرود برای اطلاع از قیمت های روز پیچ و رولپلاک تماس حاصل نمایید.

آخرین مطالب
شرکت ایران فرود

ضمانت ۴ ساله برای تمامی خدمات غیر از خدمات نور پردازی توسط شرکت ایران فرود همچنین تمامی کارکنان داری بیمه نامه مسئولیت و دارای مدرک بین الملی ایرتا سطح ۳ می باشند، این شرکت با سال ها تجربه در خدمات باعث شده همواره کیفیت، سرعت و مهمتر از همه جلب رضایت مشتریان را هدف خود قرار داده، انجام خدمات با تجهیزات بروز با بالاترین ایمنی...