شیشه پنجرتو برق بنداز!

شیشه پنجرتو برق بنداز

نکات شستن پنجره ها و برق انداختن آنها

آماده سازی پنجره ها برای تمیز کردن

 مجموعه ای از مراحل وجود دارد که باید قبل از شروع به تمیز کردن پنجره ها انجام شود، و این مراحل به شرح زیر است:

انتخاب شیشه پاک کن مناسب برای تمیز کردن پنجره ها

می توانید یک پاک کننده آماده از یک فروشگاه خریداری کنید یا از برخی از مواد طبیعی برای تمیز کردن آن استفاده کنید، زیرا مواد طبیعی زیادی وجود دارد که در تمیز کردن شیشه پنجره بسیار موثر است.

انتخاب روز مناسب برای تمیز کردن پنجره ها

 یک روز نیمه ابری را انتخاب کنید؛ تمیز کردن پنجره ها در معرض نور آفتاب باعث می شود که پاک کننده قبل از پاک کردن پنجره ها خشک شود و روند تمیز کردن را دشوارتر می کند.

مراحل تمیز کردن و برق انداختن شیشه

پنجره گرد و غبار و خاک را از بین ببرید لازم است قبل از شروع به تمیز کردن شیشه با محلول تمیز کننده ،  گردو غبار را از قاب پنجره با یک برس ، یا قسمت مکنده گرد و غبار جارو برقی پاک کنید .

برای جلوگیری از تبدیل خاک به گل در صورت مخلوط شدن با پاک کننده،اگر پنجره پنجره بسیار پر از خاک باشد، باید آن را از قاب پنجره جدا کرده، با آب داغ شستشو دهید. با یک برس نرم  و با آب، آن را تمیز بشویید. قبل از برگرداندن آن به محل حتما آن را کاملا خشک کنید.

آماده سازی محلول پاک کننده

 اکثر کارشناسان، تهیه محلول تمیز کننده را با مخلوط کردن آب با مقداری صابون توصیه می کنند.

شما می توانید یک قاشق چای خوری (شش میلی لیتر) مایع ظرفشویی را با تقریبا هفت و نیم لیتر آب مخلوط کنید.

یا یک چهارم فنجان آّب و سرکه سفید یا شصت میلی لیتر ایزوپروپیل الکل و همان مقدار سرکه را با یک قاشق غذاخوری یا پانزده گرم نشاسته ذرت و دو فنجان آب مخلوط کنید.

استفاده از اسفنج تمیز کننده مناسب  

 می توانید از اسفنج برای پنجره هایی که چندین پنجره کوچک دارند استفاده کنید ، یا از شیشه لاستیکی برای پنجره هایی با ناحیه وسیع تر استفاده کنید.  این را می توان با فرو بردن اسفنج در محلول تمیز کننده، سپس از بین بردن آب اضافی و پاک کردن کل پنجره با آن ، با در نظر گرفتن اطمینان از رسیدن به همه زوایا ، و پاک کننده یا وسیله ای که برای تمیز کردن استفاده کرد

برای تمیز کردن پنجره های بلند، پس از اتمام مراحل تمیز کردن ، خشک شدن باید فوراً انجام شود.

نحوه تمیز کردن

 توصیه می شود پنجره را از بالا به پایین تمیز کنید. از آنجا که محلول تمیز کننده به دلیل جاذبه به سمت پایین می چکد. بنابراین، این روش باید رعایت شود تا فرآیند قطره ای در مناطقی که هنوز تمیز نشده اند اتفاق نیفتد و این روش تمیز کردن باعث می شود که هیچ قطره ای روی سطوح شیشه ای تمیز نشود.

محلول های تمیز کننده شیشه پنجره

شستشوی نمای شیشه ای با بهترین محلول های تمیز کننده

استفاده از سرکه و صابون

از سرکه و صابون استفاده کنید با رعایت مراحل زیر می توانید شیشه پنجره را با سرکه و صابون تمیز کنید:

چهار فنجان آب را در یک سطل کوچک بریزید. نصف فنجان سرکه سفید تقطیر شده را به آب اضافه کنید.

 یک قاشق چای خوری صابون ظرفشویی اضافه کنید. یک پارچه بدون پرز را در مخلوط خیس کنید. پارچه را از مخلوط بردارید و قبل از پاک کردن پنجره ها آن را خوب فشار دهید، همچنین می توانید از اسفنج به جای پارچه استفاده کنید.

آن را در مخلوط قرار دهید، سپس با حرکت اسفنج به صورت دورانی ، پنجره ها رابشویید. شیشه پنجره را خشک کنید.

 استفاده از آمونیاک

 با انجام مراحل زیر می توان شیشه پنجره و یا نماهای شیشه ای را با استفاده از آمونیاک تمیز کرد :

یک فنجان آب، یک قاشق غذاخوری آمونیاک و یک فنجان سرکه را مخلوط کنید. پاک کننده را ترجیحاً از یک پارچه نرم و بدون پرز روی پنجره اسپری کنید.

 سپس با مالیدن طول پارچه از بالا به پایین ، پنجره را از خاک و گرد و غبار تمیز کنید. با استفاده از دستگاه جارو برقی، مخلوط را از شیشه در حرکتی طولانی از بالا به پایین بردارید. پس از هر بار عمل، تیغه های برف پاک کن را با یک پارچه نرم پاک کنید و در صورت نیاز مکرراً پنجره را پاک کنید.

 برای جلا دادن شیشه از روزنامه استفاده کنید و تمام آثار پاک کننده را پاک کنید.

استفاده از مایع ظرفشویی

شیشه پنجره را می توان با استفاده از صابون ظرفشویی در چند مرحله تمیز کرد که به شرح زیر است:

قاب پنجره را از گرد و غبار و گرد و غبار تمیز کنید. یک سطل را با آب سرد پر کنید و چند قطره صابون ظرفشویی بریزید.سپس یک تکه پارچه را در محلول آغشته کرده و پنجره را تمیز کنید. از یک حوله تمیز و خشک دیگر استفاده کنید. برای جلا دادن شیشه ها از روزنامه ها استفاده کنید و در انتخاب روزنامه های سیاه و سفید دقت کنید.

 روشهای دیگر برای تمیز کردن شیشه

 پنجره شیشه پنجره را می توان با روش های دیگر از جمله روش های زیر تمیز کرد:

استفاده از روزنامه ها

 بسیاری از مردم ترجیح می دهند از روزنامه ها برای تمیز کردن پنجره ها استفاده کنند، زیرا روزنامه ها راه خوبی هستند و می توان در حین تمیز کردن از دستکش استفاده کرد.

استفاده از دستگاه جارو برقی

 دستگاه تمیزکننده به تمیزکردن و صیقل دادن تمام قسمت های شیشه پنجره بهتر از پارچه کمک می کند و ترجیحاً این دستگاه دارای دسته بلند است. به راحتی پنجره های بلند را تمیز کنید.

استفاده از سواب پنبه: گرد و خاک در گوشه ها جمع می شود و معمولاً از طریق دستمال مرطوب به سختی می توان به آن رسید، بنابراین توصیه می شود برای تمیز کردن گوشه ها از سواب پنبه ای استفاده کنید، زیرا آنها می توانند به تمام گوشه های سخت نفوذ کرده و آنها را تمیز کنند.

آخرین مطالب
شرکت ایران فرود

ضمانت ۴ ساله برای تمامی خدمات غیر از خدمات نور پردازی توسط شرکت ایران فرود همچنین تمامی کارکنان داری بیمه نامه مسئولیت و دارای مدرک بین الملی ایرتا سطح ۳ می باشند، این شرکت با سال ها تجربه در خدمات باعث شده همواره کیفیت، سرعت و مهمتر از همه جلب رضایت مشتریان را هدف خود قرار داده، انجام خدمات با تجهیزات بروز با بالاترین ایمنی...